Přečetli jsme pro vás – archiv knih 2010
Kniha měsíce: prosinec 2010
Jistou cestou k bohatství – Wallace D. Wattles
„Myšlenky, které máme dnes, určují naši budoucnost.“
Knížečka „Jistou cestou k bohatství“ se vám, díky své velikosti, snadno vejde do kabelky, do kufříku. To, co v ní naleznete, je výrazně pragmatické a hlavním tématem jsou peníze, a přesto poskytnuté rady doporučují naplno důvěřovat a využívat darů, možností a síly Vesmíru a jsou zcela jednoduše použitelné pro všechny důležité oblasti lidského života, jelikož zákony Vesmíru platí pro celý vesmír.
Pro přiblížení využiji doporučení jiných, která najdete na přebalu knihy:
„Víte, že vaše myšlenky mají velký vliv na váš život? Zpočátku se tomu dá těžko věřit, ale když se nad tím zamyslíte, všechno, čeho jsme doposud dosáhli nebo co kolem sebe vidíme, nebyla kdysi nic jiného než myšlenka nebo nápad, který byl někdo schopen proměnit v realitu.
Podle Wallace Wattlese, autora této knihy, myšlenky způsobují, jaký bude váš budoucí život. Jsou zodpovědné za vaše vztahy, zdraví, štěstí a dokonce bohatství! Dostanete to, na co myslíte. Když myslíte na to, co v životě nechcete, dostanete to. Soustředíte-li se však na to, co chcete, také to dostanete …. A často mnohem víc, než jste žádali.
Nebojte se mít velké sny! Vytvořte si jasnou vizi toho, jak by měl váš život vypadat a co opravdu chcete. Držte se své vize a neztraťte ji, bez ohledu na to, co se vám v životě děje.
Budete-li se řídit pokyny podle této knížky, zbohatnete nejen vy, ale také všichni lidé, kteří se s vámi dostanou do styku. Bohatství, které získáte, bude ve stejném poměru, do jaké míry budete mít jasnou vizi, pevný záměr, stálou víru a hlubokou vděčnost.“
K tomu už stačí pouze doplnit: vše výše uvedené platí nejenom pro získávání bohatství v podobě peněz. Každý z nás má jinou představu o bohatství a to je určující pro směr, kterým se ten či onen vydá, až se rozhodne splnit si svůj sen.
Kniha měsíce: listopad 2010
Odpověď – John Assaraf a Murray Smith
„Vybudujte firmu v jakémkoli oboru, staňte se finančně svobodnými a prožijte mimořádný život!“
Tak zní podtitulek knihy s názvem „Odpověď“ a mohu vám ji vřele doporučit, protože otevírá další pohled na možnosti, které jsou pro člověka všude připraveny. Jistě, nic není zadarmo a člověk se opravdu musí trochu vynasnažit, aby se jeho dílo povedlo a zazářilo. Díky čtivému návodu si potvrdíte to, co nejspíš už dávno víte: člověk nemusí fyzicky dřít, aby si vybudoval zázemí podle svých představ.
Chcete-li vědět, jak si nastavit nově myšlenky, co pro to udělat, aby vám vyšla vesmírná energie vstříc a vaše vize se staly skutečností, udělejte si čas a začtěte se. Máte skvělou příležitost porozumět zákonu přitažlivosti, akce a vývoje tak, aby vše vycházelo podle vašich představ. Pusťte se do čtení, zahloubejte se. Najdete nejenom chytrý postup, jak krok za krokem přeprogramovat své vnímání, ale také mnoho konkrétních příkladů, které dokazují, že vše teoretické v knize se nás týká naplno i v praxi.
Podnikáte-li nebo o tom uvažujete, máte velký podnik nebo malou firmičku a pokud vám občas přicházejí na mysl otázky, na které složitě hledáte odpověď, pak je kniha „Odpověď“ přesně pro vás. Pokud v tomto směru odpovědi nehledáte, ale uvědomujete si, že je člověk stále na cestě a tudíž se mění a rozvíjí zároveň s tím, jak se proměňuje svět kolem něj, pak se jistě sami sebe ptáte, jak to zvládnete, abyste byli vy i vaši blízcí v té proměnlivosti bytí spokojení a váš život smysluplný a hodnotný. I na tohle vám dají autoři John Assaraf a Murray Smith odpověď.
„Kdo myslí ve velkém, vidí velký obraz
Velké myslitele pohání vášeň, nikoli nálady a peníze
Velcí myslitelé jsou stále soustředěni
Velcí myslitelé konají
Velcí myslitelé umí delegovat
Velcí myslitelé žádají o pomoc
Velcí myslitelé chtějí mít více ze života“
Kniha měsíce: říjen 2010
Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz
Titul Čtyři dohody vám jistě není neznámý a don Miguel Ruiz v této knize otevírá jednoduchý návod, jak žít sám se sebou i s ostatními v souladu a jak dosahovat touto cestou osobní svobody. Stojí za to si podstatu jeho rad zopakovat.
Dohoda první: NEHŘEŠTE SLOVEM
Jedno ruské rčení praví: „Slovo vyletí z úst a už ho nechytíš.“ To skvěle potvrzuje první dohodu. Ano, slovo má obrovskou sílu a dokáže člověka povznést a může mu pomoci daleko překonat i sebe sama. Na druhou stranu bez rozmyslu použitá (v lepším případě) a nebo přímo cíleně zvolená slova, která ublíží, jsou schopna člověka dostat hluboko pod stav sebeúcty a přivést ho až na scestí. Abychom uměli zvládat jak slova, která k nám přicházejí, tak i taková, která z našich úst vycházejí, nahlédněme, co nám radí →
Dohoda druhá: NEBERTE SI NIC OSOBNĚ
Pamatujte si, že pokud někdo něco negativního vysílá, je to jen a jen výpověď jeho niterného stavu. Neříká to nic o tom, kdo jste vy. Ať už se setkáte s jakýmikoli názory, které mají zdánlivě o vás něco tvrdit, podívejte se, kdo ten názor vyjadřuje. Ten člověk se jen skrze svou nespokojenost obrací svým útokem na své nejbližší okolí, aby uvolnil svůj špatný pocit ze sebe. Ventiluje svou okamžitou náladu. A tady je velmi důležité přesně zjistit, o co tomu dotyčnému jde. Jak na to, nám odhaluje →
Dohoda třetí: NEVYTVÁŘEJTE SI ŽÁDNÉ DOMNĚNKY
Základem této dohody je správná komunikace s lidmi. Umět najít společnou řeč, díky níž zjistíme, co nám opravdu náš protějšek říká, je veliké umění. Již kdysi bylo naprosto trefně řečeno: „Zpřesněte význam slov a zbavíte svět milionů omylů.“ V duchu této myšlenky, dříve než se nezačnete domýšlet, co, kdo, proč atd., ptejte se konkrétní osoby na konkrétní situaci tak dlouho, dokud vám nebude jasné, o co skutečně v danou chvíli opravdu jde. Většinou zjistíte, že si člověk často předem vykonstruuje nějaký scénář toho, jak se věci mají, už dopředu se trápí a později zjistí, že vše bylo jinak. Počkejte se svými unáhlenými soudy, vše se vysvětlí, když budete klást správné otázky. Když se to naučíte, najednou zjistíte, že lidé nedělají nic kvůli vám, ale na prvním místě kvůli sobě. To velice pomáhá žít vnitřně svobodně, nehřešit slovem, nebrat si nic osobně a nevytvářet si žádné domněnky. Aby to vše fungovalo, jak má, obraťte pozornost ke svému vnějšímu projevu a chování a vždy a za všech okolností vám budiž vnitřní střelkou →
Dohoda čtvrtá: VŽDY DĚLEJTE VŠE, JAK NEJLÉPE DOVEDETE
Je pochopitelné, že ne každý den je člověk naladěn stoprocentně. Že někdy jásáme a jindy méně. Je jasné, že jednou nám jde vše zlehka od ruky a občas je člověk unavený, necítí se dobře. Ale v tomto případě nezáleží na tom, zda jste plni energie nebo se vám honí hlavou nějaké starosti. Důležité je vždy a za všech okolností jediné, tedy abyste vždy dělali vše tak, jak nejlépe v tu chvíli dovedete. Odbývat své povinnosti, ale i třeba radostné chvilky, dělat vše napůl a nedotahovat věci do konce, vyvolává nespokojenost, sráží sebevědomí, přináší nesprávná slova v nesprávný okamžik, člověk má tendence brát věci osobně a vytvářet si domněnky…
Myslete na to a dělejte vždy vše tak, jak nejlépe dovedete.
Čtyři dohody a don Miguel Ruiz jsou skvělými průvodci.